Olemegi kodus! Kolimisest, isolatsioonist ja elust maal..

Tere, hea inimene!

Nii tore, et oled leidnud tee meie juurde siin internetiavarustes. Sellest, kes need meie täpsemalt oleme, saad lugeda rubriigis “Meist”. Jerome’i eesti keel täna veel päris blogipostituste kirjutamise tasemel ei ole, seega kõlab Gurmeeaias mõnda aega vaid minu hääl. Jätan lähemalt tutvumise ja tutvustamise aga tulevateks nädalateks, kuudeks, aastateks ja panen täna kirja vaid esmamuljed.

Akende pesemiseni pole veel jõudnud 🙂

Kuidas me üldse maale elama sattusime? Juba tükk aega tagasi tekkis meil mõlemal tunne, et linnas ei jaksa enam olla (viimati kutsusime koduks Helsingit), ja eelmisel sügisel avanes võimalus kolida minu vanavanemate ehitatud maamajja Rakvere lähistel. Tegime otsuse, et jääme veel paikseks kuni kevadeni (kes see siis talve hakul maale ronib?!?) ning kolimiskuupäev, mis pidi olema 26. märts, sai paika pandud aasta alguses. Mõni nädal hiljem avastati Hiinas uus viirus; esialgu jäi siiski mulje, et meie plaane see ei mõjuta. 12. märtsil kuulutas aga Eesti välja eriolukorra ja järsku sai selgeks, et nüüd on meil kolimisega päris kiire. Kohe järgmisel hommikul helistasime välisministeeriumisse, oma ülemustele (töölepingud olid veel nädalakese jõus) ning kolijatele, kes olid super vastutulelikud ja pakkusid välja, et tulevad meie tavaarile järele juba 18. märtsil. Need viis viimast tohutult stressirohket päeva Helsingis möödusid pakkimise ja koristamise tähe all. Kolimispäeval sujus, tänu universumile, kõik väga ladusalt, hoolimata kolmveerandtunnisest piiriületamisest Tallinna sadamas. Lõpp hea, kõik hea – 18. märtsi õhtuks jõudsime koju! Milline õnn, et olime uue elu ootuses tasapisi asju kastistama hakanud juba enne jõule. Proaktiivsus tuleb vahel ikka kasuks! 😉

Hommikuidüll

Üleeilsega saigi täpselt kaks nädalat kolimisest ja sellega lõppes ühtlasi meie kohustuslik karantiin. Esimesed päevad muudkui venisid ja venisid, aga tasapisi oleme hakanud aeglasema elurütmiga harjuma ja on rutiingi tekkinud. Ärkame üldjuhul juba enne kaheksat, täidame tuhaämbri ja teeme pliidi alla / ahju tule. Jerome käib kuurist puid toomas, et need õhtuseks kütmiseks liiga niisked ei oleks, mina keedan samal ajal kannutäie teed ja ühe suuremat sorti tassitäie kohvi. Seejärel sööme väikese eine, nautides vaadet aiale, mis justkui nõiaväel oli esimesed 14 päeva eranditult igal hommikul päikesega üle kullatud. Siis vaatame “Terevisiooni” uudiseid ja otsustame, mis päevakorras.

Jäised maasikalehed

Lahti on meil pakitud umbes pool elamist. Enne kui sellega ühele poole saab, on vaja üks sein maha lammutada ja paar tükki juurde ehitada. Kui kõik läheb plaanipäraselt, siis ehk on prioriteetide nimekirja esimesed punktid (vundament soojustada, uus köök paigaldada, garaaž magamistoaks konverteerida jne) sügiseks täidetud. Ent elu on näidanud, et vahel ei lähe kõik nii, nagu loodad; seega võtame üks päev korraga ja kohaneme muutustega vastavalt vajadusele.

Kõige kosutavam nektar!

Peale arvukate kastide tühjendamise oleme tänaseks kasemahla lasknud, nõukaaegset mööblit lahti monteerinud, küürinud ja kraaminud, maapirne üles kaevanud, ohtralt aiandusalast kirjandust lugenud, küüslaugupeenraid kobestanud, kaks paari villaseid sokke auguliseks kandnud, ennenägematu kuhja vaipu kloppinud, meetrite kaupa ämblikuvõrke tolmuimejasse imenud, riisunud, riisunud ja siis veel natuke riisunud, ning esimesed seemnedki mulda pannud. Eile käisin ma esimest korda elus kalossides poes – võib vist öelda, et kohanemisraskusi ei ole.

Esimene kastmine

Nõuandeid eluks maal: kui otsustad maale puuküttega majja kolida, ei peaks esimene raamat, mida ostma tõttad, olema “Kuidas kasvatada kanu”, vaid hoopis “Kuidas pliidi alla tuld teha”. Lesson learned!

Kressiseemned

Uue nädala projektid:

1. kartulipõllu ääred kaevata
2. külvata kõrvitsalised
3. puhastada marjapõõsaste alused
4. karulauku korjata; valmistada karulauguvõid ja -pestot
5. vanad lamamistoolid liivapaberiga lihvida ja lakkida
6. istutada võõrasemad
7. mune kaunistada
8. küpsetada lihavõttekukleid
9. kirsioksad tuppa vaasi tuua
10. eelmisel suvel keldrisse varutud juurikatest suppi keeta

Märtsikellukesed märtsipäikese all

Olge terved ja järgmise korrani!