Suvine maasika-kitsejuustu-pistaatsia võileib

Ma ei tea, kuidas Sinuga lood on, aga palaval suvepäeval ei kutsu mind kuuma pliidiraua ette pottide-pannidega vehkima isegi mitte tühi kõht. Juuni-juuli-august on kergemate einete kuud. Kui aga kaheksandat söögikorda järjest salat enam alla ei lähe, peab asjale loominguliselt lähenema ja midagi uut välja mõtlema. Nõnda haarasime me üleeile pärastlõunal Pätsist pätsi seemne-ciabatta‘t kaenlasse ning kuhjasime selle pehmetele viiludele aiast ja sahvrist leitud kraami. Lõpptulemus sai nii põnev, et ma siiamaani muust ei mõtlegi. Proovi ka ja jaga oma muljeid! 😉


Vaja läheb:

päts värsket leiba / saia / sepikut
pehmet kitsejuustu
küpseid maasikaid
kimp basiilikut
peotäis kooritud pistaatsiapähkleid ja / või pistaatsiaõli
roosasid piprateri

Lõika saiast / leivast / sepikust meelepärase paksusega viilud (no ikka paksemad!). Soovi korral rösti või grilli kergelt eelnimetatud viilud. Laota neile rikkalik kiht kitsejuustu, basiilikulehed ja viilutatud maasikad. Puista hakitud pistaatsiapähklid ning uhmriga purustatud pipraterad üle võileibade. Kui Sul leidub kapis pudelike pistaatsiaõli, piserda üks teelusikatäis igale leivale.


Alternatiivina võid proovida näiteks maasika-kitsejuustu-pune-palsamiäädika-oliiviõli versiooni ning maiasmokad asendagu kitsejuust ricotta kohupiimaga, mille magustamiseks võiks kasutada vahtrasiirupit või kookospalmisuhkrut. Viimase variandi puhul jäta õlid-äädikad-piprad ära, aga ürdid jäta alles.

Bon appétit!