Gurmeeaia söödavad-joodavad jõulukingid – 4. osa. Täiskasvanute kirju koer.

Kirju koer on üks tõeliselt nostalgiline magusroog, mille valmistamiseks on igal köögiemandal / -isandal kahtlemata oma nipid-trikid varuks ja võib-olla ka mõni secret ingredient (armastus?). Lõuna-Euroopas tuntakse seda rammusat hõrgutist šokolaadisalaami nime all (kuju, mitte lihasisalduse tõttu) ja tihti esinebki ta just pühade magustoidulaual. Kui siinmail on kirju koera lahutamatuks osaks (vähemalt minu peas) marmelaad, siis Itaalias ja Portugalis lisatakse sinna kõiksugu pähkleid ja kuivatatud puuvilju ning maitsestamiseks vahel ka rummi või portveini. Ja et lõpp-produkt ikka võimalikult autentse salaami moodi välja näeks, hõõrutakse kirju koera pealmine kiht üle tuhksuhkruga ja ümber seotakse vorstinöör (nagu teeb Nigella).
Gurmeeaia selle jõulune “koer” valmis terava vürtsi ja kohvilikööriga, seega alaealiste maiasmokkadega ei soovita maiust jagada 😛 Küll aga sobib see dessert ideaalselt kõigile täiskasvanud sõpradele-sugulastele maitsvaks jõuluüllatuseks.

Vaja läheb:

150 g (gluteenivabu) piparkooke
200 g hapukaid marmelaadikomme (šokolaadiglasuuris sobivad ka)
120 g võid
50 g purustatud kakaouba
50 g kakaopulbrit
4 sl kanget kohvi
3 sl kohvilikööri
½ tl jahvatatud kaneeli
¼ tl jahvatatud Cayenne’i pipart

Murenda piparkoogid kaussi väikesteks tükkides ning lisa sinna eelnevalt hakitud marmelaadikommid. Mõõda juurde purustatud kakaooad, kakaopulber, kaneel ja Cayenne’i pipar ning sega. Sulata või madalal kuumusel. Tulelt võttes lisa sulavõile kohv ja kohviliköör, liiguta korraks ja kalla üle kuivainete. Sega kõik koostisosad omavahel hästi läbi. Vormi mass piisavalt suure rasvakindla küpsetuspaberilehe abil “toruks”, sulge selle otsad ja jäta vähemalt mitmeks tunniks (soovitatavalt üle öö) külmikusse tahenema. Säilib külmkapis kuni nädala, sügavkülmas kauem.