Päikeseline smuutikauss & tere veebruar!

2021. aasta on juba täies hoos, ent Gurmeeaias on maad võtnud õnnis talveunine olemine. Aed on nii sügaval lume all, et enne lihavõtteid me üldse ei loodagi muru rohelisust näha. Üüratult pikk jaanuarikuu sai lõpuks läbi – venis teine nagu madu-uss. Võtsime endale veidi mõtlemisaega, pidasime aiaplaane, ostsime kuhjaga imelikke ja imelisi seemneid kokku (sest absoluutselt kindla peale ootab meid ees päikeseline saagirohke suvi!), mõlgutasime salamõtteid kodurestoranist ja panime paberile arhitektuurilisi suursaavutusi kanakuudist. Jep, me hakkame kanu pidama. Kevade hakul loodame viimaks köögi remondi projektiga alustada. Viimane tekitab hetkel omajagu peavalu, aga ühele poole peab sellega saama. Muid plaane väga ei olegi 2021. aastaks. Reisile ei lasta, aga ehk õnnestub suvekuudel paariks päevaks mõnele kodumaa saarele seilata. Siis ongi peaaegu nagu reisimine, üle mere ja puha ikkagi.

Suvest on veel muidugi vara rääkida, enne tuleb kevad ära oodata. Suures vitamiinijanus ja valguseigatsuses kolasin ühel hommikul kappides ja sügavkülmiku sahtlites, et midagi päikesesarnast kaussi panna. Varjab see suur kuum kollane täht ju end sel talvel eriti kiivalt. Tulemuse leiad allpool leiduvatelt ridadelt.

Alltoodud kogustest piisab kahele kobedaks hommikueineks.

Vaja läheb:

200 ml kefiiri
300 g küpset ananassi (ilma koore ja südamikuta)
100 g (külmutatud) astelpajumarju
60 g rukki- või kaerahelbeid
30 g (maa)mandlijahu
6 kuivatatud aprikoosi
½ tl purustatud kardemoni
½ tl jahvatatud kurkumi

Soovi korral lisa 1 sl õietolmu graanuleid ja maitse järgi magustamiseks vahtrasiirupit.

Tükelda ananass. Pane kõik koostisosad kannmikserisse ja püreesta ühtlaseks massiks. Serveeri koheselt endale meelepäraste lisanditega.