KINGIIDEED TÕELISTELE GURMAANIDELE (koostöös Handgurmeega)

Jõulud lähenevad ülehelikiirusel ja kingiostude sooritamiseks ei ole enam palju päevi jäänud! Meie Gurmeeaias tunneme alati enim rõõmu selliste kingituste üle, mida saab kas kohe suhu pista või mis leiavad kasutust söögitegemisel. Kindlasti on ka Sinu peres / suguvõsas / sõprus- / tutvuskonnas neid agaraid, kes ei pelga põlle ette panna, et köögis midagi suurejoonelist korda saata!?! Tegime internetiavarustes päkapiku luureretke Sinu eest ära, ja koostöös Handgurmee asutaja ning eestvedaja Merikesega, panime ritta kingiideed, mis viivad maitsemeele rännakutele.

Handgurmee valikusse kuuluvad Handon’s kaubamärgi tooted on erilised ja omanäolised. Vaieldamatuteks staarideks võib pidada fond‘e ehk puljongikontsentraate (millest pajatasin veidi lähemalt juba eelmisel nädalal pastinaagipüreesupi retseptipostituses). Handon’s fond’id on Eesti turul hetkel ainukesed omalaadsed tooted ja mõeldud nii tõsistele kokandushuvilistele kui neile, kelle road luuakse jooksu pealt. Kontsentraadid valmivad Prantsusmaal Alsace’i piirkonnas ehtsast toorainest (st päris kontidest, köögiviljadest, vürtsidest ja ürtidest) ilma lisatud säilitus- ja värvainete ning palmiõlita (!).

Marineeritud sidrunikoor, mis on võrratuks lisandiks nii marinaadidele ja kastmetele kui ka salatitele ja pastaroogadele, on uudistoode Handgurmee e-poes.

E-poes on veel “riiulitäis” põnevaid maitseaineid. Mahedalt kasvatatud ürdid – tüümian, pune ja rosmariin – on korjatud käsitsi Lõuna-Prantsusmaal ning inimkäsi on ka õrnad aromaatsed lehed mõrkjate varte küljest ära noppinud. Ikka selleks, et säilitada puhtus taime maitseomadustes. Toidublogijad kiidavad (ja mitte ainult kohalikud)! 😉
Lisaks ürtidele tasuks kindlasti proovida ka teravat tammesuitsust paprikapulbrit ja Kashmiri tšillit.

Muidugi ei saa mainimata jätta kohvi! Esindatud on mitme kontinendi oad kokku kuuest riigist, mille hulgast on igaühel võimalus soosituim välja selgitada.
Ning Handon’s hoidised kuuluvad omaette gurmee liigasse – kas Sina oled kunagi proovinud sinepiga maitsestatud puuvilju siirupis või rohelise tomati ja laimi tšatnit? Põnevaid lisandeid leidub nii juustutaldrikutele kui ka lihatoitude veerde.

Suviste maitsenüanssidega Etioopia kohvioad meenutavad soojemaid aegu Eesti karges talves.

Handgurmee sai rajatud kaks aastat tagasi, kui tegus Merike tegi vapra otsuse kuulata südame häält ja hakata oma aja perenaiseks, et võimaldada tasakaal töö ja koduse elu vahel ning värske teistkordse emana pere pesamuna jaoks olemas olla.
Merike on ka ise suur gurmaan, innukas kodukokk ning kohvientusiast, kes unistab päris oma kohvikust, kus lisaks maitseelamuste nautimisele võiks kundedega ka töötubasid läbi viia.

Merikese enda vaieldamatute soosikute hulka Handgurmee valikust kuuluvad mahedad Arabica kohvioad Peruust, milles domineerivad vanilje, kuivatatud puuviljade ja kakao noodid, köögivilja ja kana fond’id ning sibula-ploomi tšatni (mis on juba ka meie meeli köitnud!).

HANDON’S TOOTED LEIAD:

www.handgurmee.eu – kogu tootevalik
Stockmann – kohvioad, maitseained, moosid & fond’id
Selverid, kus on olemas “Gurmee” riiul / osakond – kohvioad & maitseained
Veski Market – kohvioad, maitseained, moosid & fond’id